MENI

MENI

Projekat 22 | Program

Novi Sad se užurbano priprema za godinu u kojoj će biti nosilac jedne od najprestižnijih titula – titule Evropske prestonice kulture. Svojevrsna uvertira u to kako će izgledati 2022. godina u gradu kulture biće novi Projekat 22 koji zajedno predstavljaju Fondacija „Novi Sad – Evropska prestonica kulture“ i Festival NEO – neklasični festival klasične muzike.

Na krilatici „Za nove mostove“, kroz načela projekta Evropske prestonice kulture – decentralizaciju, povezivanje domaće i evropske scene i muziku kao univerzalni jezik, Projekat 22 od 11. juna do 3. jula, odnosno u 22 dana, simbolično će predstaviti koncept samog programa Evropske prestonice kulture za 2022. godinu. Koncept programa u godini titule struktuiran je u osam programskih lukova, sa programskim tokom koji ih prožima – platformom Visit Novi Sad.

Ulaz na sve koncerte je slobodan.

Zbog ograničenih kapaciteta i primene epidemioloških mera, ograničen je broj ljudi koji mogu da prisustvuju događaju. S obzirom na to da je ulaz na događaj slobodan, neophodno je da svoje prisustvo prijavite na imejl adresu info@festivalneo.org.

Petak, 11. jun, 20 sati, Kulturna stanica Rumenka
Novosadski duvački kvintet
Program: M. Musorgski – Slike sa izložbe
Predstavljanje programskog luka Kaleidoskop kulture

Subota, 12. jun, 19.30 sati, Galerija Matice srpske
Ivana Damjanov Ilić – klavir
Program: Franc List – La kampanela
Predstavljanje programskog luka Heroine

Nedelja, 13. jun, 20 sati, Kulturna stanica Svilara
Ansambl flauta Akademije umetnosti u Novom Sadu i Kamerata Novi Sad
Solisti: Andrijana Pantić (flauta) i Petar Popović (flauta)
Program: I. Govorčin, S. Merkadante, F. Born, S. Vlajić
Predstavljanje programskog toka Visit Novi Sad

Ponedeljak, 14. jun, 20 sati, Kulturna stanica Svilara
Saradnja sa EU/Japan festom: Anet Jakovčić (violončelo) & Valentina Nenaševa (klavir)
Program: L. Bokerini, J.S. Bah, R. Šuman, J. Brams, R. Taki
Predstavljanje programskog luka Heroine

Sreda, 16 jun, 19.30 sati, Kulturna stanica Bukovac
Petar Popović (gitara)
Program: J. S. Bah, A. Barios Mangore, L. Brauer, P.Belinati
Predstavljanje programskog luka Seobe

Četvrtak, 17. jun, 19.30 sati, Kulturna stanica Svilara
Inkluzivni mešoviti hor ISON
Solisti: Ognjen Inđić (peva uz pratnju klavira), Kristina Jevtović (klavir), Lora Ivić (klavir), Lora Ivić i Tara Ivić (klavir i pevanje arija), Dimitrije Plećaš (klavir)
Program: Đ. Karisimi, F. Šubert, A. Varlamov, M. Prebanda, J.S.Bah, L. Manzia, D. Jenko, J. Hajdn, N. Vakai, D. Jenko, F. Mendelson
Predstavljanje programskog luka Druga Evropa

Petak, 18. jun, 20 sati, Palata Ilion, Sremski Karlovci
Mišel Dalberto (klavir)
Program: R. Šuman, K. Debisi, M. Ravel, F. List
Predstavljanje programskog luka Doček

Subota, 19. jun, 19.30 sati, Petrovaradinska tvrđava (ispred Ateljea 61)
Filharmonija mladih
Dirigent: Tamara Adamov Petijević
Program: A. Vivaldi, E. Morikone, G. Holst i J. Sibelius
Kamerata Balkania
Dirigent: Bendžamin Hemhuts
Solista: Lionel Martin (violončelo)
Program: B. Bartok, D. Jovanović, A. Dvoržak, D. Šuplevski
Predstavljanje programskog luka Budućnost Evrope

Nedelja, 20. jun, 19 sati, Galerija Matice srpske
Saradnja sa EU/Japan festom: Kana Matsui (violina), Đerđ Ač (viola), Šinosuke Inugai (klavir), Mutsumi Ito (flauta), Irena Josifoska (violončelo)
Program: S. Cui, J. M. Damase, V. A. Mocart, J. Brams
Predstavljanje programskog luka Seobe

Ponedeljak, 21. jun, 19 sati, Kulturna stanica Eđšeg
Veče domaćih kompozitora – Neksus trio (klavir, violončelo, violina)
Program: P. Stojanović, A. Sedlar
Predstavljanje programskog luka Doček

Petak, 25. jun, 19 sati, Sinagoga
Ansambl flauta muzičke akademije iz Zagreba
Program: T. Uhlik, F. Đurović, D.Palanović, M. Esih, F.Lhotka, D. Bošnjak , V. Lisjak, M. Rabadan, J. M. Žerovnik, A. Kabiljo
Predstavljanje programskog luka Tvrđava mira

Petak, 2. jul, 20.30 sati, Sinagoga
POPUNJENO: Rambo Amadeus & Kamerata Novi Sad – Eko opera
Solisti: Bendžamin Zirvogel (violina),  Jožef Bisak (viola), Rambo Amadeus (narator), Natalija Radić (sopran),
Na programu dela Mocarta i Ramba Amadeusa
Džez kvartet Šimuna Matišića – OTKAZANO
Predstavljanje programskog luka Dunavsko more

Subota, 3. jul, 20 sati, Sinagoga
Ansambl Metamorfozis
Solista i umetnički rukovodilac: Saša Mirković
Program: D. Jovanović, A. Vrebalov, F. Sej, P. Mahajdik, I. Marković
Kragujevački akademski orkestar „Akordeonista“
Dirigent: Predrag Kostović
Solista: Petar Mirkov (bandeneon)
Program: A. Piacola, A. Markez
Predstavljanje programskog luka Seobe